Eucharystia

„Eucharystia jest źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” (KKK 1324)

I Komunia Święta

Podstawowe przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii św. odbywa się w ramach katechizacji szkolnej oraz ogłaszanych wcześniej spotkań dla rodziców dzieci prowadzonych przez ks. Proboszcza w kościele. Dzieci, które uczą się w szkołach poza terenem Parafii, a przynależą do naszej wspólnoty parafialnej winny być zgłoszone przez rodziców (na początku roku szkolnego) do Ks. Proboszcza. Należy również dostarczyć świadectwo chrztu dziecka (zwolnieni są ci, których dzieci były chrzczone w naszej parafii).

Rodziców wraz z dziećmi zachęcamy do uczestniczenia, przez cały rok w niedzielnej Mszy św. o godz.11:00 w czasie której, kierowane jest specjalne słowo do dzieci, a po zakończeniu liturgii przekazywane są bieżące informacje.

Komunia Święta dla chorych i niepełnosprawnych

Odwiedziny Chorych odbywają się w każdą I sobotę miesiąca od godz. 9:00. Komunię Św. roznoszą wtedy Kapłani posługujący w parafii (jest wtedy możliwość skorzystania z sakramentu pokuty). Oprócz tego Komunię Św. roznoszą w wybrane niedziele Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. Chorych prosimy zapisywać w zakrystii.