Wicherki Boże – zespół dziecięcy

Głównym celem Wicherków jest śpiewać na chwałę Bożą. Spotkania chóru mają też pomóc we wzrastania w miłości do Boga, uczyć budowania wspólnoty oraz dawania, na co dzień świadectwa wiary. Dzieci odnajdują swoje miejsce we wspólnocie Kościoła i mają szanse realizować powołanie do służby innym.

Przez ponad 25 lat istnienia chóru Wicherki Boże zdobywały nagrody w prestiżowych Konkursach Piosenki Religijnej, koncertowały na antenie radia Emaus i telewizji WTK, dla ks. abp. Jerzego Stroby, wielu miastach Polski oraz w Wiedniu.

Wicherki Boże śpiewają w każdą niedzielę w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu, podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godzinie 11:45. Uświetniają wiele uroczystości parafialnych i szkolnych, koncertują gościnnie w Poznaniu i poza nim. Wszędzie gdzie występują reprezentują parafię, będąc jej chlubą i wizytówką. Co roku latem wyjeżdżają na „Wakacje z Panem Bogiem”, aby odpocząć po ciężkiej pracy.

Obecnie w chórze śpiewa około 40 dziewcząt. Kierownikami zespołu są: Agnieszka Sienkiewicz (Koga), oraz Joanna Daniel (Adamczewska). Obie grają na gitarach.

Wicherki spotykają się na próbach w każdą sobotę w godzinach 9:00 – 10:30 oraz w niedzielę o godzinie 10:30 na próbie po której śpiewają na Mszy św. o godz. 11:45

ze strony zespołu: www.wicherki-boze.pl.tl