30 czerwca 2024 r. – 13 Niedziela Okresu Zwykłego

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    • w środę: święto św. Tomasza apostoła,
    • w sobotę: wspomnienie obowiązkowe św. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, a w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17:00 do 18:30. W sobotę Msza Święta o godz. 8:00 z nabożeństwem wynagradzającym.
  3. W sobotę 06 lipca 2024r. odwiedziny chorych – nowych chorych prosimy o zgłaszanie w zakrystii. Tego dnia wyruszy po raz 90 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z naszej Archidiecezji.
  4. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
    • w czwartek Klub Seniora: „Podaj rękę swemu bratu” od godz. 10:00 w salce na probostwie.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym Kościele:
    • we wtorki o godz. 8:00 do św. Andrzeja Boboli,
    • w środy o godz. 8:00 i 18:00 na Nowennę do MBNP,
    • w piątek o godz. 8:00 do św. Józefa
    • oraz na codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.
  6. W naszej parafii jest kaplica całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do praktyki Adorowania Pana Jezusa. „On tu jest i czeka właśnie na Ciebie. Wystarczy tylko przyjść i pobyć z Nim sam na sam”. Dostrzegamy, że czasy są trudne dlatego prosimy o stałą straż przed Najświętszym Sakramentem. Wystarczy wybrać dla siebie dogodny dzień, w którym chcesz być przed Panem Jezusem i wpisać się na listę adorujących, która znajduje się przed wejściem do kaplicy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:
    • Przewodnika Katolickiego,
    • Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej – prosimy nabywać w zakrystii.

Poznań, dnia 30 czerwca 2024 r.                                                    Ks. Proboszcz Adam Skrzypczak