23 czerwca 2024 r. – 12 Niedziela Okresu Zwykłego

1. Dziękujemy wszystkim Parafianom za obecność i udział w obchodach 31 rocznicy Konsekracji naszej Świątyni, które odbyły się w czwartek 20 czerwca 2024r.
  2. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty do Kościoła oraz za złożone ofiary na fundusz remontowy w ubiegłą niedzielę podczas Mszy i przesłane na konto naszej parafii oraz przez ofiaromat. Dziękujemy również ofiarodawcom za dar do kościoła: stojak pod Ewangeliarz, Mszał i Krzyż.
  3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek: uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
    • we wtorek: wspomnienie obowiązkowe NMP Świętogórskiej z Gostynia,
    • w piątek: wspomnienie obowiązkowe św. Ireneusza, bp., męczennika,
    • w sobotę: uroczystość św. app. Piotra i Pawła – patronów Katedry Poznańskiej i miasta Poznań – chętnych zapraszamy na uroczystości do Katedry.
  4. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
    • w poniedziałek Caritas o godz. 18:30,
    • we wtorek Wspólnota Krwi Chrystusa o godz. 18:00,
    • katecheza przed chrztem w baraku o godz. 19:00,
    • w czwartek Klub Seniora: „Podaj rękę swemu bratu” od godz. 10:00 w salce na probostwie.
    • w czwartek Odnowa w Duchu Świętym, rozpoczęcie Mszą Świętą
  5. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym Kościele:
    • we wtorki o godz. 8:00 do św. Andrzeja Boboli,
    • w środy o godz. 8:00 i 18:00 na Nowennę do MBNP,
    • w piątek o godz. 8:00 do św. Józefa
    • oraz na codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.
    • Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:45, a w niedzielę o godz. 18:45 i codziennie o godz. 21:00 przy figurze.
  6. W każdą niedzielę o godz. 9:15 katecheza dla dorosłych.
  7. Prosimy o przynoszenie do wystawionych koszy artykułów sportowych piłki (ze spuszczonym powietrzem) stroje i inne. Będą one zabrane do szkoły w Isolo w Kenii tam wolontariusze
    z Akademickiego Koła Misyjnego spędzą miesiąc doświadczenia misyjnego na nauce dzieci.
  8. W naszej parafii jest kaplica całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do praktyki Adorowania Pana Jezusa. „On tu jest i czeka właśnie na Ciebie. Wystarczy tylko przyjść i pobyć z Nim sam na sam”. Dostrzegamy, że czasy są trudne dlatego prosimy o stałą straż przed Najświętszym Sakramentem. Wystarczy wybrać dla siebie dogodny dzień, w którym chcesz być przed Panem Jezusem i wpisać się na listę adorujących, która znajduje się przed wejściem do kaplicy.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:
    • Przewodnika Katolickiego,
    • Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej – prosimy nabywać w zakrystii.

Poznań, dnia 23 czerwca 2024 r.                                                    Ks. Proboszcz Adam Skrzypczak