16 czerwca 2024 r. – 11 Niedziela Okresu Zwykłego

1. Dziękujemy Centrum Caritas Archidiecezji Poznańskiej za przygotowanie Festynu Rodzinnego pt. „Zabawy Podwórkowe Łączą Pokolenia”.
  2. Dziś ofiary składane podczas Mszy Świętych przeznaczone są na fundusz remontowy. Trwają przymiarki do pracy nad:
    • Renowacją ławek, konfesjonałów (przemalowanie w jednym kolorze)
    • Drzwi zewnętrznych i wewnętrznych kościoła
    • Te wszystkie praca rozpoczną się na wiosnę.
    • Jeśli ktoś chce włączyć się w to dzieło remontów można to uczynić w każdą 3 niedzielę miesiąca (fundusz remontowy) i w dni powszednie oraz przelewając na konto parafialne z dopiskiem fundusz remontowy.
    • Konto parafialne: 27 1020 4027 0000 1802 0401 0211
  3. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    • w poniedziałek: św. Brata Alberta Chmielewskiego,
    • w piątek: św. Alojzego Gonzagi.
  4. W czwartek 20 czerwca 2024r. przeżywać będziemy 31 rocznicę Konsekracji naszej Świątyni. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy na Msze o godz. 18:00 w intencji mieszkańców osiedla, po której udamy się do figury Pana Jezusa.
  5. W tym tygodniu swoje spotkania mają:
    • w poniedziałek Caritas o godz. 18:30,
    • we wtorek Wspólnota Krwi Chrystusa o godz. 18:00,
    • po Mszy wieczornej Róża NSPJ i św. Józefa,
    • w czwartek Klub Seniora: „Podaj rękę swemu bratu” od godz. 10:00 w salce na probostwie.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa w naszym Kościele:
    • we wtorki o godz. 8:00 do św. Andrzeja Boboli,
    • w środy o godz. 8:00 i 18:00 na Nowennę do MBNP,
    • w piątek o godz. 8:00 do św. Józefa
    • oraz na codzienną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.
    • Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty o godz. 17:45, a w niedzielę o godz. 18:45 i codziennie o godz. 21:00 przy figurze.
  7. W każdą niedzielę o godz. 9:15 katecheza dla dorosłych.
  8. Prosimy o przynoszenie do wystawionych koszy artykułów sportowych: piłki (ze spuszczonym powietrzem), stroje i inne. Będą one zabrane do szkoły w Isolo w Kenii tam wolontariusze z Akademickiego Koła Misyjnego spędzą miesiąc doświadczenia misyjnego na nauce dzieci.
  9. W dniach od 22 do 29 czerwca 2024r. odbędzie się pielgrzymka parafialna do Medjugorie i Chorwacji. Szczegóły dla uczestników zostały podane drogą bezpośrednią przez biuro turystyczne.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:
    • Przewodnika Katolickiego,
    • Gościa Niedzielnego i innej prasy katolickiej – prosimy nabywać w zakrystii.

Poznań, dnia 16 czerwca 2024 r.                                                    Ks. Proboszcz Adam Skrzypczak